Riasztó  szerelés, javítás, karbantartás


  • Vezetékes rendszerek

Azokat a rendszereket nevezzük vezetékesnek, melyekben a különböző elemek és a központi egység között fizikai kábelhálózat kerül kiépítésre. Igény esetén a kábelek elrejtése történhet falbavéséssel illetőleg falonkívüli kábelcsatorna felszerelésével. Előnyei többek között a zavarokkal szembeni ellenállóságában keresendő, emellett a vezetékes eszközök árai jóval kedvezőbbek.

Elsősorban új építésű, éppen épülő vagy felújítás előtt álló házakba ajánljuk a vezetékes riasztórendszereket, mert így lehetőség van a kábelek nyomtalan eltüntetésére.

  • Rádiós rendszerek

Azon rendszereket nevezzük rádiósnak riasztórendszernek, melyekben az eszközök és a központi egység közötti kommunikációt nagy megbízhatóságú rádiós kapcsolat látja el. Előnye a gyors telepítés, és a telepítéssel járó minimális többlet munka, hiszen nincs szükség falvésésre. Elsősorban felújítás, festés utáni kulcsrakész állapotú házakba ajánljuk.

Hátránya az eszközök viszonylagos magas költsége.


  • Cégünk a kis lakásoktól kezdve a családiházak komplett rendszerein keresztül egészen az ipari méretű, több száz zónáig terjedő rendszerekig teljeskörű tervezést és kivitelezést tud vállalni.
    Ezeken kívül régebben telepített riasztórendszerek átvizsgálását, programozását is vállaljuk.

Videó megfigyelő rendszerek szerelése, javítása, karbantartása:


  • Analóg és IP rendszerek

Egyre nagyobb a kereslet a megbízható kamerarendszerek kiépítésére és megtervezésére, ezért cégünk nagy hangsúlyt fektet minőségi megfigyelő eszközök telepítésére, legyenszó családiházak videótechnikai védelméről vagy ipari méretű rendszerek kiépítéséről.

A manapság igen elterjedt okostelefonok révén elérhetővé váltak olyan kényelmi megoldásai a beltéri és kültéri videórendszereknek, melyek lehetővé teszik a megfigyelni kívánt területek távolról, telefonról történő megtekintését.

  • Mi is azaz IP?

Az IP kamera egyik legnagyobb előnye, hogy az analóg CCTV alapját képező PAL (és NTSC) szabvány korlátozott képfelbontásán át tudott lépni. Minél nagyobb a felbontás, annál több részlet látható egy képen. A részletgazdagabb kép sokkal könnyebbé teszi a tárgy- vagy személyazonosítást, ami a video-megfigyelő rendszereknél elsődleges szempont lehet.

A PAL szabvány alapján elérhető legnagyobb felbontás (D1) a 720×576 sor, ami mintegy 0,4 megapixeles felbontást jelent. Bár a piacon még számos 640×480-as felbontással rendelkező hálózati kamera is található, ma már inkább az 1,3 és a 2,1 megapixeles IP kamera tekinthető általánosnak. Ezeknek az IP kameráknak a felbontása legalább háromszorosa a legjobb felbontású analóg kamerákénak. A 3 és az 5 megapixeles felbontású IP kamera számos gyártó kínálatában fellelhető, sőt akár 29 megapixeles felbontásúval is találkozhatunk.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni azonban, hogy a megapixel felbontású IP kamera megapixeles objektív alkalmazását követeli meg. Ráadásul az objektív felbontási értékének szinkronban kell lennie az IP kamera felbontásával, ellenkező esetben nem biztosítható a kamera felbontására jellemző részletgazdag kép.

  • Hogy épül fel egy kamerarendszer?

Tűzjelző rendszerek szerelése, javítása, karbantartása


  • Vállaljuk családiházak és ipari létesítmények tűzjelző rendszereinek tervezését, engedélyeztetését és kivitelezését. Ezenfelül meglévő rendszerek karbantártását és felülvizsgálatát is tudjuk vállalni.
  • Miért fontosak a tűzjelzők?

A tűzjelző feladata elsősorban a tűz minél korábbi felismerése, a tűz helyének meghatározása, a hatékony figyelmeztetés, a vagyon és életvédelmi berendezések működtetése, az oltórendszer működtetése és ha van távfelügyelet, az átjelzés működtetése.

Minden középületben kötelező tűzjelző rendszert kiépíteni, mely rendszerek folyamatos üzemben figyelik környezetüket és az érzékelőik füst, láng vagy jelentős hőmérséklet emelkedés esetén automatikusan riasztanak. A kézi jelzésadókat úgy kell elhelyezni, hogy az automatikus jelzésadóktól függetlenül a rendszeren lehetőségünk legyen riasztást generálni. A korszerű tűzjelző rendszerek feladata nem merül ki az épület akusztikus riasztásában, hanem az épület számos berendezését képesek önműködően vezérelni. Ilyen vészeseti vezérlések lehetnek a liftek földszintre vezérlése, menekülési útvonalak szellőztetések beindítása, tűzszakaszok lezárása, stb.


  • A tűzjelző rendszerek felépítése

A tűzjelző rendszerek legfontosabb eleme a tűzjelző központ, mely fogadja a hozzá kapcsolt érzékelők által küldött jeleket, meghatározza, hogy a beérkező jelek tűzriasztási állapotnak felelnek - e meg, hallhatóan és láthatóan jelzi a tűzriasztás állapotát, pontosan megadja a tűz helyét, regisztrálja a tűzriasztásra vonatkozó információkat és értesíti a távfelügyeletet.

A rendszer következő legfontosabb eleme a különböző érzékelők melyek lehetnek, hőérzékelők, füstérzékelők, gázérzékelők, lángérzékelők és többfunkciós érzékelők. Minden érzékelőtípus más-más tűzjellemzőre reagál, és generál riasztást.

További fontos eszközök a kézi jelzésadók, melyeket aktiválva a központ lekezeli a riasztást és megkezdi a felprogramozott feladatok ellátását. Ilyen kézi jelzésadó lehet közvetlen, illetve közvetett.

A tűzjelző rendszerek elengedhetetlen alkotóeleme a hang- és fényjelző berendezések, ezen eszközök jól láthatóan illetve hallhatóan jelzik a tűzriasztást. Ilyen eszköz többekközt a sziréna, vagy éppen a grafikus megjelenítő.

Egy tűzjelző rendszernél lehetőség van továbbá távfelügyelet igénybevételére is, ami azért jelent nagy előnyt, mert így a távfelügyeleti diszpécser a riasztásra reagálva akár perceken belül képes a helyszínre indítani az illetékes tűzoltóság egységeit.

Beléptető rendszerek szerelése, javítása, karbantartása


A beléptető rendszerek telepítésénél számos eszköz közül választhatunk azonosítási módjaik szerint. Az azonosítás történhet 3-8 jegyű PIN kóddal és/vagy kártyával, biometrikus személyazonosítással ( ujjlenyomat, arc, retina, tenyér és hang). A kártyával történő azonosításnál több fajta kártya áll rendelkezésünkre. Ilyen a vonalkódos kártya, mágnes csíkos kártya, passzív proximity és aktív proximity kártyák, chipkártyák. Jelenleg a proximity kártya a legelterjedtebb.

A beléptető rendszerek egységei (kódzárak, kártyaolvasók, ujjlenyomat olvasók, stb.) a helyszín adottságai szerint vezérelhetnek elektromos zárat, ajtóbehúzót, síktapadó mágnest, forgóvillát, személyisorompót.

Az egyik leggyakrabban alkalmazott eszköz a hagyományos elektromos zár és egyre inkább terjed el a felhasználók körében az úgynevezett síktapadó elektromágnes. A síktapadó mágnes az ajtótokba vagy az ajtótokra építhető elektromágnesből és az ajtólapra szerelt önbeálló lemezből állnak. Előnye a hagyományos elektromos zárral szemben, hogy nagyobb tartóereje van (típustól függően 60-1000kg lehet) és mindezt kis energiával képes megvalósítani. Pont az állandó feszültségigényéből adódik a hátránya, hogy amennyiben a rendszer nincs szünetmentesítéssel ellátva és a feszültség bármilyen külső hatás miatt megszűnik, úgy az elektromágnes működése leáll és az elektromos zárral ellátott ajtókkal ellentétben, szabad bejutást enged a területre. Az elektromos zárral és a síktapadó mágnessel ellátott ajtók esetében nélkülözhetetlen az ajtókeretre szerelt hidraulikus ajtóbehúzó. Segítségével az ajtó minden nyitást követően visszacsukódik és ismételten záródik.

A gépjárműforgalom ellenőrző rendszer felügyeletét elérhetjük a fent említett eszközökkel vagy lehetőség van rendszám felismerő rendszerek használatára is. Ezek működésük során a videokamerák képeit feldolgozva automatikusan felismerik és rögzítik az áthaladó járművek rendszámát. Vagy a felismert rendszámot a nyilvántartásban megkeresik és csak a megfelelő engedély esetén engedik a jármű továbbhaladását. Bizonyos eszközöknél lehetőség van arra is, hogy a felismert rendszám alapján az adatbázisban szereplő adatokat egy arra kijelölt személynek (pl. biztonsági őrnek) megjelenítsék, aki egyeztetni tudja az áthaladó autó típusát, színét és az azt vezető személyt az adatbázisban lévő adatokkal. Így ki van zárva a kártyák, rendszámok kölcsönadásának a lehetősége.

De nem csak biztonsági szempontból hasznosak gépjárműforgalom ellenőrző rendszerek. Nagyon hasznosak parkolóknál, mélygarázsoknál, ahol a rendszer parkoló foglaltság nyilvántartásra van kiépítve, azaz figyeli és nyilvántartja a parkoló foglaltságát, számolja a bent lévő járműveket. Azaz egy parkoló szint telítettsége esetén megtiltja az oda való behajtás lehetőségét. A gépjárműforgalom ellenőrző rendszer egységei leggyakrabban sorompót, toló kaput, szárnyas kaput vezérelnek.

Épület hangosító rendszerek szerelése, javítása, karbantartása


Bizonyos intézményekben, ahol szükség van bemondások, közlemények, jelzések vagy háttérzene közvetítésére, a hangosítás legkorszerűbb megoldása a központilag vezérelt épülethangosító rendszer.

Nagyobb épületeknél szükség lehet bizonyos helyiségekben, illetve helyiségcsoportokban eltérő bemondások, műsorok közvetítésére is.

A telepített épülethangosító rendszerek alkalmasak háttérzene szolgáltatásra, riasztás jelzésre és szöveg bemondására is.

Riasztás esetén a jelzés abszolút előnyt élvez, a figyelemfelkeltő szignál elhangzása után az előre felvett szöveget továbbítja a hangszórókon át. Reklám vagy közérdekű információ továbbítása esetén a háttérzene lehalkul, figyelemfelkeltő szignál hangzik el és ezután lehet a szükséges információkat továbbítani.

Számos esetben speciális, egyedi igényeket kielégítő hangosító rendszerre van szükség. Amennyiben Önnek különleges elvárásai vannak, szakembereink teljes körű műszaki tanácsadással állnak rendelkezésére.

Épülethangosító rendszereinkről kérjen díjmentes tájékoztatást, felmérést szakembereinktől!